Czy buty idealne istnieją?

Wszyscy szukamy ideałów – nie jest ważne to, w jakiej dziedzinie – zawsze chcemy zbliżyć się do doskonałości. To samo jest z wyrobami człowieka: próbuje tworzyć coraz lepiej, coraz wydajniej. Poszukiwanie ideału może czasem dotyczyć przedmiotów banalnych, np. butów. Jak to z nimi jest: obuwie idealne istnieje czy nie? Jakie cechy je charakteryzują?

Po pierwsze: dobra jakość wykonania. Niekoniecznie musi to być skóra ( jedni ją lubią, inni za nią nie przepadają), chodzi o to, żeby buty posłużyły nam dłużej niż przez jeden sezon.
Po drugie: ważny jest komfort. Idealne obuwie to nie takie, w którym wytrzymasz przez godzinę lub dwie, powinnaś czuć się w nich wygodnie przez cały dzień, bez względu na podłoże, po którym chodzisz.
Po trzecie: cena. Szukamy wprawdzie pary doskonałej, cena nie powinna być jednak zbyt wygórowana. Tak, by można było pozwolić sobie na zakup.
Po czwarte: fason. Obuwie idealne powinno przykuwać uwagę, a jednocześnie być na tyle klasyczne, by mogło posłużyć Ci również w następnym sezonie. Z oczywistych względów obuwie takie nie może być powszechnie dostępne, przecież to idealna para a nie sandałki, które nosi niemalże cała żeńska połowa miasta!

Na to pytanie nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Dla jednych idealne obuwie to baleriny, dla drugich mokasyny, są też kobiety, które nie wyobrażają sobie życia bez butów na wysokim obcasie. Chodzi o to, żeby obuwie, które wybrałaś było idealne dla Ciebie.

Dodaj komentarz